Nutukę liekni

nutukę liekni

liekna linux

Mokslininkai teigia, kad nutukusių paauglių smegenys yra pažeistos, o pokyčiai veikia elgseną ir emocijas LRT. Jau žinoma, kad nutukimas gali pakenkti širdžiai, plaučiams, kepenims ir daugeliui kitų kūno organų, bet kaip jis veikia smegenis? Naujas tyrimas rodo, kad nutukusių paauglių smegenyse yra pažeidimų. San Paulo universiteto mokslininkai tyrimo rezultatus pristatys ateinančią nutukę liekni vyksiančiame Šiaurės amerikos radiologų suvažiavime.

Mokslininkai aiškinosi, kaip skiriasi sveikų ir nutukusių paauglių smegenys.

sveiki omleto įdarai svorio metimui

Mokslininkai palygino 59 nutukusių ir 61 sveiko paauglio smegenų nuotraukas, padarytas magnetinio rezonanso aparatu. Tyrėjai siekė išanalizuoti smegenų baltosios medžiagos, audinio, kuriame yra jungiamosios neuronų atšakos, būklę.

Rezultatai parodė, kad nutukę paaugliai pasižymėjo nervinių skaidulų pluošto, jungiančio kairįjį ir dešinįjį smegenų pusrutulius, pažeidimais.

prarandu svorį, kai valgau daugiau

Nutukusių žmonių baltosios medžiagos kokybė taip pat buvo prastesnė, pokyčių atrasta ir smegenų srityje, atsakingoje už emocijų valdymą. Pasak mokslininkės, kai kurie nutukę žmonės kenčia nuo hormono leptino atsparumo — jie nori valgyti ir nejaučia sotumo jausmo, nors riebalų pakanka.

Prastesnė baltosios medžiagos kokybė taip pat siejama su padidėjusiu insulino kiekiu. Tai ne pirmas kartas, kai mokslininkai nori išsiaiškinti, kaip nutukimas pakeičia smegenis. Šie pokyčiai taip pat buvo matomi, padarius smegenų nuotraukas.

svorio metimo socialinis eksperimentas

Taip pat perskaitykite